„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Knižnica všetkým svojim čitateľom a používateľom s poľutovaním oznamuje :

Všetky pracoviská a pobočky Knižnice pre mládež mesta Košice v zmysle opatrení pred šírením koronavírusu pre verejnosť ZATVORENÉ až do odvolania.

- Z dôvodu prevencie šírenia koronavírusu od 11.3.2020 knižnica neposkytuje žiadne kontaktné služby pre verejnosť, a to až do odvolania.
- Z hygienických dôvodov knižnica až do odvolania zrušila možnosť vrátenie kníh prostredníctvom BIBLIOBOXu.
- Všetky výpožičky čitateľov sú automaticky predlžované počas celej doby, kedy knižnica nemôže poskytovať služby. Počas tejto doby nie sú účtované ani žiadne poplatky za upomienky.

Knižnica počas obmedzeného karanténneho fungovania, ktoré bolo zavedené z dôvodu prevencie pred šírením koronavírusu, však stále hľadá nové spôsoby ako pomôcť svojim čitateľom a rodinám s deťmi zahnať nudu.

- Vydáva kreatívne pracovné zošity
Zošity vychádzajú 2x do týždňa, v pondelok a piatok, online na stiahnutie v PDF formáte sú verejnosti k dispozícii na webovej stránke knižnice 
- Pokračuje v rozbehnutých aktivitách, ktoré je možné realizovať online
Aktuálne sa venujeme vyhodnocovaniu XXV. ročníka súťaže pre mladé talenty – Literárne Košice. Literárnych prác je cca 400 ks. Knižnica musí každému odosielateľovi potvrdiť príjem práce a riadne ju zaevidovať. Roztriediť ich podľa žánru a tém a následne práce odoslať odbornej porote na posúdenie.
- Poskytuje online pomoc pri vzdelávaní detí s rôznymi zdravotnými znevýhodneniami
S prosbou o pomoc pri vytváraní pomôcok knižnicu opäť oslovilo Centrum včasnej intervencie Košice, n.o. V rámci dobrovoľníckych aktivít sa knižnica podieľa na výrobe senzorických učebných pomôcok, vďaka ktorým si tieto detičky môžu hravou formou rozvíjať zrak a jemnú či hrubú motoriku. Aktuálne ide o bezkontaktnú, online pomoc. Pracovníci knižnice pomáhajú pri vytváraní elektronických materiálov. Ide o rôzne skladačky, pexesá, obrázky na vymaľovávanie s obľúbenými motívmi a postavičkami, zvukové hádanky, rôzne kvízy a návrhy oblečení určených na vystrihovanie. Tieto materiály Centrum včasnej intervencie následne odosiela rodičom konkrétneho dieťatka, aby sa ono zahralo presne tak, ako to vzhľadom k svojmu hendikepu potrebuje.

- Odporúčame rovnako sledovať webovú stránku Mesta Košice, na ktorej sa dozviete ďalšie dôležité informácie a pokyny ohľadom mestských aj celoštátnych opatrení

- Kontaktovať nás viete len v súrnych prípadoch e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

Mesto Košice rovnako zverejnilo potrebné informácie, kontaktné adresy a telefónne čísla v prípade potreby poskytnutia pomoci.

Back to top