„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Pobočka Knižnice pre mládež mesta Košice na ZŠ Bruselská vznikla 10.10.1996. Knižnica aktívne spolupracuje s I. stupňom a II. .stupňom základnej školy. Náučno-vzdelávacie podujatia sú súčasťou našej základnej činnosti, ktorých témy sú prispôsobené požiadavkám školy. Knižnicu navštevujú aj žiaci MŠ Hanojská v pravidelných mesačných intervaloch, prostredníctvom ktorých sa učia a rozvíjajú schopnosti spojené s čítaním a prácu so samotnou knihou. V súčasnosti knižničný fond obsahuje približne 7 000 zväzkov kníh. Pobočka knižnice pre svojich čitateľov každoročne organizuje: Vianočná knižka sa otvára - privítali sme spisovateľov ako Repovská, Karpinský, Varigová a mnoho iných, večerníčkové čítanie pod názvom Nám sa ešte nechce spať - prebieha viac ako 10 rokov, Číta celá rodina, Čitateľský maratón a Kráľ čitateľov: pobočka počas svojej pôsobnosti mala dvoch kráľov čitateľov.

V rámci výbornej spolupráce sa už tradične konajú podujatia: MúSŤ každoročné otváranie Fontány v rámci Dni mesta Košice, Klub seniorov na sídlisku - podujatie v októbri - Mesiac úcty k starším.                

            

 

Otváracie hodiny

pondelok: 8:00 - 16:00
utorok: 8:00 - 16:00
streda: 8:00 - 16:00
štvrtok: 13:00 - 16:00
piatok: 8:00 - 16:00
sobota: -
nedeľa: -

Kontakty

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Back to top