„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8 
Termín: 16.11.2018 o 17.00 hod.; 19.11.2018 o 9.00 hod. a 14.12.2018 o 10.00 hod.

Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci so združením FEMAN a Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska, krajským strediskom Košice pripravila sériu podujatí Ako nevidiaci menia svet hudby II.

Hudobné podujatia sa uskutočnia v bezbariérovej pobočke knižnice Nezábudka, ktorá sa špecializuje práve na hendikepovaných čitateľov. V rámci cyklu Ako nevidiaci menia svet hudby uskutočnia tri podujatia. Ich cieľom je poskytnúť priestor na samotnú prezentáciu umeleckej tvorby slabozrakých a nevidiacich autorov a tiež upevniť v nich pocit rovnocennosti so zdravými rovesníkmi. Hviezdami programu budú Heňo a Noro Wilnrotterovci, repujúci bratia. Títo nevidiaci bratia návštevníkom predstavia akú úžasnú repovú a hip-hopovú muziku dokážu vytvoriť pomocou svojho špeciálneho počítača. Každé hudobné stretnutie bude obohatené o zaujímavé ukážky pomôcok, ktoré zrakovo hendikepovaným pomáhajú zvládať napríklad telefonovanie, písanie, čítanie, prípravu horúcich nápojov alebo navliekanie ihly. Tieto pomôcky príde do knižnice predstaviť Zuzana Mihalyová z Únie nevidiacich a slabozrakých.
Hosťom podujatí bude Eduard Buraš z občianskeho združenia Feman, ktorý sa v rámci svojich aktivít zameriava na organizovanie rôznych charitatívnych a vzdelávacích podujatí pre mládež.
Projekt je finančne podporený Ministerstvom kultúry SR.

Back to top