„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: od 24. januára 2022 
Miesto: Pobočky knižnice 

Súčasťou výpožičných pultov našich pobočiek sa stali priehľadné nádobky. Ony však nie sú také podstatné ako účel, na ktorý slúžia. Nádobky chceme naplniť pozitívnymi zážitkami našich čitateľov s cieľom poukázať na to, že aj obyčajné a možno úplne bežné veci môžu urobiť náš deň krajším. Stačí ak sa naučíme všímať si ich.  

O pekné zážitky sa môže s nami podeliť každý bez rozdielu veku a pri každej návšteve knižnice prostredníctvom vhodeného lístočka s odkazom. Pre zjednodušenie sme lístočky na odkazy predtlačili. Je na nich miesto vyhradené pre uvedenie mena a veku, aby sme neskôr vedeli o koho a o akú vekovú kategóriu sa jednalo. Informácie nie sú povinné, poslúžia len na to, aby bolo jasné, či šlo o dieťa alebo dospelého.

Celoknižničná výzva štartuje 24. januára 2022. Doma si ju však môžete spustiť kedykoľvek. Pridajte sa k nám alebo zbierajte milé zážitky hoci aj doma. A k lístočkom sa určite vráťte v dňoch, kedy sa vám niečo nepodarí, alebo vás zasiahne smútok. To je ten správny čas, otvoriť nádobku a pustiť sa do ich čítania. 

My to v knižnici určite takto urobíme.

 

Tri z piatich mimoškolských a dve zo štrnástich školských pobočiek, to je doterajšie skóre v pláne postupnej modernizácie interiérov pobočiek Knižnice pre mládež mesta Košice.

V obnove rokmi zastaraných interiérov pokračujeme. Doteraz sa nám podarilo úplne obnoviť alebo čiastočne zmodernizovať mimoškolské pobočky LitPark v Kulturparku, Nezábudku na Terase a pobočku v OC Merkúr, rovnako školské pobočky v ZŠ Belehradská a ZŠ Lechkého. V stredu 19. januára 2022 o 9-tej sme otvorili pobočku v ZŠ Janigova 2 na sídlisku KVP a vo štvrtok 20.1.2022 o 10-tej hodine pobočku v ZŠ Krosnianska 4 na sídlisku Dargovských hrdinov.

Práce na obnove oboch pobočiek začali koncom roka 2021. Využili sme čas, kedy nás platné opatrenia obmedzovali v hlavnej činnosti v smere k čitateľom a tiež školské prázdninové obdobie. Pri prácach nám veľmi pomáhali školy, ktoré pre nás zabezpečili nielen čistenie, opravy a maľovanie, ale pomohli nám aj s uskladnením či vypratávaním. 

Cieľom renovácie bolo vytvoriť pozitívny a farebný vzhľad, ktorý by deťom spríjemnil chvíle v knižnici. Pobočky prešli obnovou po viac ako tridsiatich rokoch prevádzkovania a na rekonštrukciu bolo z rozpočtu knižnice prefinancovaných takmer 9.000,- €.

  

Termín: od 14. januára 2022 
Miesto: Pobočka LitPark 

Neviete si poradiť s inštaláciou aplikácie a stiahnutím vášho covid preukazu do mobilného telefónu? Radi vám s tým pomôžeme.

Zastavte sa kedykoľvek v rámci otváracích hodín v pobočke LitPark. 
A pre dohodnutie si konkrétneho termínu návštevy nás môžete kontaktovať telefonicky 0903408397, alebo emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Termín: 10. - 18.1. 2022

Začiatok januára je predovšetkým začiatkom nového roka. Rozhodli sme sa vám ho trošku spríjemniť, možno vás trošku inšpirovať a zabaviť ale hlavne správne naladiť pre jeho príjemný rozbeh.

- Máme pre vás 9-dňovú januárovú challenge s naozaj zaujímavými malými výzvami a tipmi na každý deň.
- Výzvu môžete sledovať aj na našom instagramovom a facebookovom profile kniznicapremladez
9-dňová výzva
Deň prvý - dajte šancu knižnému žánru, ktorý čítať nezvyknete
Deň tretí - výroba sviečky
Deň štvrtý - spomenieme si na niekoho koho sme už dávno nevideli, nepočuli
Deň piaty - vytvorte si playlist k ešte príjemnejšiemu čítaniu
Deň šiesty - vyskúšajte niektorý z receptov knižných postáv
Deň siedmy - pokúste sa urobiť niekoho šťastným, niekedy stačí naozaj máličko

Back to top