„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Knižnica pre mládež mesta Košice vo štvrtok 7. mája 2020 vyhlásila výsledky XXV. ročníka súťaže literárnej súťaže. Vzhľadom na opatrenia pred šírením korona vírusu sa vyhlásenie výsledkov koná len online.
Úspešní autori budú odmenení diplomom a prvé tri miesta aj knižnými cenami zo slovenských vydavateľstiev, ktoré si prevezmú po dohode osobne, alebo im budú odoslané poštou.

Výsledky v číslach: 386 prác; 136 v poézii a 250 v próze

Čo o literárnych prácach povedala porota:


https://lnk.sk/lCX8


Ocenení podľa jednotlivých tém:

• Yetti pod papučou

Próza, 45 prác, hodnotila Markéta Andričíková

1. miesto: Katarína Zlacká. ZŠ Trebišovská 10, Košice
2. miesto: Martin Marko, ZŠ Bruselská 18, Košice
3. miesto: Adam Pjecha, ZŠ Mateja Lechkého, Košice

Čestné uznanie:
Daniel Imrich, ZŠ v Giraltovciach, Katarína Drangová, ZŠ sv. Cyrila a Metoda, Košice, Mikuláš Marko, ZŠ Bruselská 18, Košice, Kristína Hirčková, ZŠ Trebišovská, Košice

Poézia, 45 prác, hodnotil Ján Gavura

1.miesto: Daniela Homulková, ZŠ Bruselská 18, Košice
2. miesto: Barbora Brindžáková, ZŠ Krosnianska 4, Košice, Samuel Ducár, ZŠ Gemerská, Košice
3. miesto: Soňa Čandíková, ZUŠ Jána Melkoviča, Okružná 9, Stará Ľubovňa

Čestné uznanie:

Andrea Pastorová, ZŠ Bruselská 18, Košice, Claudia Beňaková, ZŠ Drábova 3, Košice, Katarína Beerová, ZŠ Drábova 3, Košice, Lukáš Rusnák, ZŠ Bruselská 18, Košice

• Zajtra oslávim svoje 250. narodeniny

Próza, 89 prác, hodnotila Markéta Andričíková

1. miesto: Petra Kukurová, Gymnázium Alejová 1, Košice
2. miesto: Mia Kampe, ZŠ Kežmarská 28, Košice
3. miesto: Dávid Dziak, ZŠ Mateja Lechkého, Košice

Čestné uznanie:
Ili Ivančová. ZŠ, Kúpeľná 2, Prešov, Ľubomír Homulka, ZŠ Bruselská 18, Košice, Bernadeta Tóthová, ZŠ Bruselská 18, Košice, Sofia Cseteová, ZŠ Bruselská 18, Košice, Juliana Chovancová, ZŠ sv. Cyrila a Metoda, Košice

Poézia, 31 prác, hodnotil Ján Gavura

1.miesto: Eliška Kosinová, ZŠ Bruselská 18, Košice, Vanda Kimáková, ZŠ Drábova 3, Košice
2. miesto: Zuzana Láncošová, ZŠ sv. Cyrila a Metoda, Košice
3. miesto: Barbora Hrčková, ZŠ Bruselská 18, Košice

Čestné uznanie:

Dávid Feigl, ZŠ Drábova 3, Košice, Ján Karabinoš, ZŠ Drábova 3, Košice, Katarína Melcherová, ZUŠ Jána Melkoviča, Okružná 9, Stará Ľubovňa, Pavol Moščák, ZŠ Drábova 3, Košice, Samuel Blickhardt, ZŠ Drábová 3, Košice, Stanislava Ušalová, ZŠ Gemerská, Košice


• Našli sme mapu k pokladu

Próza 116 prác, hodnotil Peter Karpinský
1. miesto: Damián Ondrej, ZŠ Bruselská 18, Košice, Ema Peleyová, ZŠ Staničná 13, Košice
2. miesto: Katarína Kažimírová, ZŠ s MŠ Kapušany, Hlavná 367/7, Kapušany, Matúš Maras, ZŠ Bruselská 18, Košice, Ema Jeleňová, ZUŠ Jána Melkoviča, Okružná 9, 064 01 Stará Ľubovňa
3. miesto: Branislav Július Halász, ZŠ Mateja Lechkého, Hana Vorobelová, ZŠ Kúpeľná 2, Prešov, Ľudovít Ján Čalfa, ZŠ Kežmarská 28, Košice, Matúš Dubjel, ZUŠ Jána Melkoviča, Okružná 9, 064 01 Stará Ľubovňa, Noémi Cseteová, ZŠ Bruselská 18, Košice

Čestné uznanie:
Alexandra Barillová, Spojená škola, osemročné gymnázium, D.Tatarku 4666/7, Poprad, Barbora Hrčková, ZŠ Bruselská 18, Košice, Daniel Marek, ZŠ Bruselská 18, Košice, Daniela Slivenská, ZŠ s MŠ Nálepkovo, Školská 684, Nálepkovo, Ema Speváková, ZŠ Jána Čajaka, Báčsky Petrovec, Srbsko, Ema Ubavinová, ZŠ Jána Čajaka v Báčskom Petrovci, Emma Schmiedl, ZŠ Mateja Lechkého, Košice, Katarína Schutzová, ZŠ Bruselská 18, Košice, Leonard Rusnák, ZŠ Bruselská 18, Košice, Leonie Makranská, Gymnázium a ZŠ Sándora Máraiho s VJM, Kuzmányho 6, Košice, Liana Tomčová, ZŠ Bruselská 18, Košice, Martin Dudjak, Spojená škola, osemročné gymnázium D.Tatarku 4666/7, Poprad, Mikuláš Marko, ZŠ Bruselská 18, Košice, Nelly Tomčová, ZŠ Bruselská 18, Košice, Oliver Juhan, ZŠ Mateja Lechkého, Košice, Peter Solár, ZŠ sv. Cyrila a Metoda, Košice, Samuel Adrián Kiráľ, ZŠ Bruselská 18, Košice

Poézia, 60 prác, hodnotil Marián Andričík
1. miesto: Kamil Kasper, Spojená škola, osemročné gymnázium, D.Tatarku 4666/7, Poprad,
2. miesto: Tina Strenková, ZUŠ Jána Melkoviča, Okružná 9, Stará Ľubovňa
3. miesto: Vanda Kimáková, ZŠ Drábova 3, Košice

Čestné uznanie:

Alexander Benko, ZŠ Drábova 3, Košice, Lukáš Hodorovský, ZŠ Drábova 3, Košice, Tomáš Hodorovský, ZŠ Drábova 3, Košice, Matej Bratko, ZŠ Drábova 3, Košice, Rastislav Piekar, ZŠ Drábova 3, Košice, Róbert Pahoľár, ZŠ Polianska 1, Košice, Martina Kovalčíková, ZUŠ Jána Melkoviča, Okružná 9, Stará Ľubovňa

Back to top