„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: 7.-15. december 2020
Miesto: Knižnica pre mládež mesta Košice 

Festival rozprávok a tvorivých dielní pre deti s Dawnovým syndrónom a inak znevýhodnené osoby spojený s prezentáciou rozprávkovej publikácie spisovateľa Jána Pochaniča - Mačacie referendum.
Festival rozprávok v LitParku Vám ponúkne deväť rozprávkových čítaní, každý deň jedno. Čítať sa bude z knižnej novinky Jána Pochaniča - Mačacie referendu a čítať pre Vás budú spisovatelia aj milovníci rozprávok a propagátori čítania. Ide o aktivitu v rámci projektu "Rozprávkoví detektívi, poviedky a rozprávkový dom", ktoré knižnica sprostredkúva v spolupráci so združením FEMAN. Realizátorov mrzí, že vzhľadom na obmedzenia sa festival musel preniesť do online priestoru, ale my sa budeme snažiť, aby sa k Vám dostalo prostredníctvom videozáznamov, čo najviac z toho, čo sme mali pre Vás prichystané.... Sledujte nás a dozviete sa viac. A nezabudnite súťažiť, na konci každého príspevku Vás čaká súťažná otázka. Ak napíšete do komentára svoju odpoveď, automaticky Vás zaradíme do losovania. Festival na záver vyvrcholí vylosovaním víťazov, ktorí dostanú krásne literárne ceny.

Projekt finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR.

Deň prvý s hosťom Jánom Pochaničom (pedagóg a spisovateľ) a Eduardom Burašom (Združenie FEMAN, riaditeľ)Deň druhý so Zuzanou Mihályovou a Dianou Verešovou (Krajské stredisko Košice - Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska)

Deň tretí so Silviou Bolčovou (spisovateľka a pedagogička) a Ivetou Vaculovou (moderátorka a redaktorka)

Deň štvrtý s Ivetou Vaculovou (moderátorka a redaktorka RTVS) a Silviou Bolčovou (spisovateľka a pedagogička) 

Deň piaty s Dagmar Kočiovou (OZ Usmej sa na mňa, riaditeľka)

Deň šiesty so Slavomírom Szabóm (spisovateľ a fotograf)Deň siedmy s Kristínou Bertičovou (moderátorka rádia Regina)


Deň ôsmy s Petrom Kalmárom (OZ ArtEst, riaditeľ)

Deň deviaty s Kamilou Prextovou (Knižnice pre mládež mesta Košice, riaditeľka)Back to top