„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Miesto: Košice
Termín: Január 2021 

V rámci projektu Housing first sme rodinám do nového bývania pribalili knižné prekvapenia.
Desať krabíc plných kníh putovalo desiatim rodinám, ktoré práve získali nové sociálne bývanie.

Radosť z nového bývania sa knižnica rozhodla umocniť štartovacími balíčkami s knihami.
Balíčky sme cielene pripravili, s láskou nabalili a aktuálne aj odovzdali organizácii Všetci pre rodinu patriacej do siete Nadácie DEDO.
Každý balíček, teda krabica plná kníh, zodpovedá vekovej skladbe konkrétnej rodiny. Teraz je to desať rodín. Určite sa každá veľmi teší z nového bývania. Sú medzi nimi napríklad rodiny so štyrmi deťmi, alebo rodinka, ktorá práve čaká svoj štvrtý prírastok, či mamičky, ktoré sú na deti samé. Najmladším je len ročný chlapček. Naozaj to nikto z nich nemá ľahké a toto je pre nich velikánska šanca ako začať znova. Dúfame, že sa nám týmto malým uvítacím balíčkom podarilo ich radosť ešte umocniť.
Nové bývanie rodiny získali v rámci projektu Housing first a Mestu Košice.
„Ide o sociálne nájomné bývanie, ktoré je poskytované aj s odbornou podporou,“ informovala Gréta Čandová za Nadáciu DEDO. „Pomoc pre rodiny zabezpečuje náš odborný tím. Presne podľa potrieb a ako sa hovorí priamo na mieru. Našim hlavným cieľom je, aby si rodiny toto bývanie dokázali udržať. V tíme preto pomáhajú nielen sociálni pracovníci, ale aj psychológ, zdravotník, či právnik. Títo klienti sa od prvej chvíle stávajú právoplatnou súčasťou komunity v danej lokalite a za bývanie musia pravidelne platiť. Ide však o nekomerčný nájom. Preto veríme, že by ho s našou pomocou a za predpokladu pravidelného príjmu mali zvládnuť a mohli tak začať etapu nového a lepšieho života.“

Fotogaléria
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadácia DEDO
Už 23 rokov sa stará o rodiny, ktoré sa ocitli v ťažkých životných situáciách. Pomáha znovu nájsť bezpečné zázemie, pretože „rodina patrí domov". Od roku 1997 sa venuje inováciám sociálnych služieb na Slovensku, momentálne najmä v oblasti bývania s odbornou podporou a zamestnávania.
Vďaka inovatívnemu prístupu Housing First ponúka nádej pre nový začiatok. Odborne sprevádza a pomáha vytvárať skutočný domov aj vďaka zamestnaniu, ktoré zabezpečí príjem, aby umožnil rodinám si nový domov udržať. Nadácia je spoluzakladateľkou krízového centra Dorka, domova na polceste, Dorka Bags - krajčírskej dielne. Venuje sa poskytovaniu terénnej zdravotno-sociálnej starostlivosti pre ľudí bez domova. Sieť jej organizácií má v starostlivosti viac ako 300 ľudí – jednotlivcov či rodiny.

Back to top