„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: 15.2.2021 
Miesto: Mimoškolské pobočky

Knižnica od pondelka 15.2.2021 opätovne spúšťa poskytovanie výpožičných služieb. Pravidlá budú prísnejšie.

Čitatelia by si mali knihy radšej vopred objednať na konkrétny čas

Okrem dodržiavania platných obmedzení v zmysle vyhlášok ÚVZ SR ako sú povinnosť prekrytia dýchacích ciest, dezinfekcie rúk, dodržiavania bezpečnostného odstupu či preukázania sa potvrdením o absolvovaní testov s negatívnym výsledkom nie starším ako sedem dní, alebo o prekonaní ochorenia COVID-19, s prihliadnutím na výnimky, knižnica zavádza ešte prísnejšie opatrenia pri samotnom poskytovaní už aj tak obmedzených výpožičných služieb.

Viac obmedzený bude vstup používateľov do priestorov knižnice.

Vstúpiť už môže len jeden čitateľ/čitateľka, čo sa týka mládeže a dospelých. V prípade detí do 15 rokov je povolený sprievod, teda plus jedna dospelá osoba. Služby budú zabezpečované tak, aby čitatelia vôbec nevstupovali do výpožičných priestorov. Knihy sa budú odovzdávať a preberať už pri vchode do knižnice. Určite odporúčame využívať objednávanie kníh cez Expresný balíček, ktorý sa robí cez konto čitateľa v online katalógu, alebo cez telefón, či e-mail. Vieme ich potom čitateľom pripraviť vopred. Ak niekto nemá takúto možnosť pre on-line objednávku, samozrejme mu pomôžeme priamo na mieste.“

V snahe maximálne minimalizovať riziko nákazy odporúčame využiť vyzdvihnutie si Expresného balíčka v presne dohodnutom čase.
Po obdržaní e-mailu respektíve SMS správy o tom, že si knihy máte pripravené a dostane možnosť výberu času. 
Chceme tak predísť náhodnému zoskupovaniu čitateľov. Chránime tým Vás, aj seba.

Knihy je možné vrátiť v ktorejkoľvek mimoškolskej pobočke, no preferovaný spôsob vrátenia kníh je cez bibliobox, ktorý je k dispozícii v Kulturparku na Kukučínovej 2. Pobočky budú otvorené od pondelka do piatku v čase od 10.00 do 16.00 hodiny. Čas od 12.00 do 13.00 je opäť vyhradený na dôkladnú dezinfekciu.

Otvorené aktuálne budú tieto:
LitPark, Kukučínova 2,
Nezábudka, Poľovnícka 8
Pobočka v OD Mier, Nám. Jána Mathého 1,
Pobočka v OC Merkúr, Němcovej 28
Pobočka Humenská 9,

Back to top