„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Termín: 1. - 7. marec 2021 
Miesto: On-line priestor 

22. ročník celoslovenskej aktivity na zviditeľnenie knižníc sa v Knižnici pre mládež mesta Košice ponesie v obmedzenom režime.

Modernizácia vybavenia pobočky
V pobočke Nezábudka na sídlisku Terasa pribudnú senzo-motorické pomôcky. „Táto pobočka, nachádzajúca sa v Mestskej časti Košice Západ, je jedinou pobočkou, ktorá sa špecializuje na prácu s čitateľmi s rôznym typom znevýhodnenia. Aj preto sme sa rozhodli doplniť práve jej vybavenie o multifunkčné VAWA balančné dosky so špeciálnym látkovým poťahom, ktoré pomáhajú zlepšiť držanie tela, motoriku, stabilitu, či koncentráciu. Zároveň môžu slúžiť ako vhodné miesto na relax pri čítaní,“ teší sa z nových interiérových prvkov Kamila Prextová, ktorá dopĺňa, že v rámci Týždňa slovenských knižníc pribudne do Nezábudky tiež špeciálna podložka v podobe klavíra, ktorá podporuje rozvoj jemnej motoriky, hudobného sluchu a myslenia dieťaťa. „naše knihovníčky ju skvelo môžu využiť pri kolektívnych zábavno-náučných podujatiach s deťmi.“
Modernizáciu priestorového vybavenia knižnice podporuje najväčšia Mestská časť Košice-Západ.

Svet (z) kníh – e-časopis knižnice
Knižnica chce počas ostať v kontakte s čitateľmi aj počas obmedzení a chce prezentovať knižničnú činnosť a milovníkom kníh najnovšie poznatky, praktické odporúčania a novinky z oblasti knižného sveta. „Práve v rámci Marca - mesiaca kníh vydávame 1. číslo knižničného časopisu Svet (z) kníh.“ Knižnica ho venuje knižným novinkám a virtuálne si v ňom zalistujete napríklad časopismi, ktoré knižnica ponúka. „Časopis má tiež príspevky od knižných blogerov, spisovateľov a ambasádorov knižnice, ktoré vás prevedú ich knižným svetom“. Nechýbajú stránky pre deti a súťaže o knižné ceny. „Prezradím, že v tomto čísle sa o svoje múzy podelí spisovateľ Ján Uličiansky a čo to o svojom knižnom svete prezradí aj Markéta Andričíková z Katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach. Verím, že sa vám zapáči obsah aj grafika, všetko robíme vo vlastnej réžii, od plánovania príspevkov, tvorbu a fotografie, až po samotné vydanie.“ Časopis bude zverejnený na webovej stránke knižnice v rámci aktivít Týždňa slovenských knižníc.

Knižnice ponúka aj ďalšie aktivity
Knižnica na svojich stránkach ponúka krátke video klipy od zaujímavých osobností v rubrike Čo číta, knižné tipy knihovníkov v insta-rubrike Knižný receptár a tiež zaujímavé hodiny pre školákov na prezenčnom vyučovaní. „Ide o virtuálne návštevy knižnice respektíve o hodiny s knihovníčkou. Tá sa po dohode so školou pripája k on-line vyučovaniu žiakov prvého stupňa a zábavnou formou ich oboznamuje s knihami a literatúrou.“ V marci sa budete môcť na FB profile s knižnicou zabaviť s veľkou Marcovou pátračkou. Každý piatok bude na FB profile zverejnené krátke video, ktoré odprezentuje krátky text hľadanej knihy, vašou úlohou bude vypátrať o akú knihu ide a napísať to do komentáru pod video. 


Projekt Senzo-motorické pomôcky pre Nezábudku v roku 2021 finančne podporený z rozpočtu mestskej časti Košice Západ.

Back to top