„Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta.“

Virtuálna prehliadka

Kontakt: tel. č.: 0903 408 397

Tri z piatich mimoškolských a dve zo štrnástich školských pobočiek, to je doterajšie skóre v pláne postupnej modernizácie interiérov pobočiek Knižnice pre mládež mesta Košice.

V obnove rokmi zastaraných interiérov pokračujeme. Doteraz sa nám podarilo úplne obnoviť alebo čiastočne zmodernizovať mimoškolské pobočky LitPark v Kulturparku, Nezábudku na Terase a pobočku v OC Merkúr, rovnako školské pobočky v ZŠ Belehradská a ZŠ Lechkého. V stredu 19. januára 2022 o 9-tej sme otvorili pobočku v ZŠ Janigova 2 na sídlisku KVP a vo štvrtok 20.1.2022 o 10-tej hodine pobočku v ZŠ Krosnianska 4 na sídlisku Dargovských hrdinov.

Práce na obnove oboch pobočiek začali koncom roka 2021. Využili sme čas, kedy nás platné opatrenia obmedzovali v hlavnej činnosti v smere k čitateľom a tiež školské prázdninové obdobie. Pri prácach nám veľmi pomáhali školy, ktoré pre nás zabezpečili nielen čistenie, opravy a maľovanie, ale pomohli nám aj s uskladnením či vypratávaním. 

Cieľom renovácie bolo vytvoriť pozitívny a farebný vzhľad, ktorý by deťom spríjemnil chvíle v knižnici. Pobočky prešli obnovou po viac ako tridsiatich rokoch prevádzkovania a na rekonštrukciu bolo z rozpočtu knižnice prefinancovaných takmer 9.000,- €.

  

Back to top