Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice
Termín: 11. 4. – 2. 6. 2025
Pozývame vás na výstavu ilustrácií Noemi Rácz z knižky Sofi a Oli/ Zsófia és Oli a Csille Dózsi ku knihe Lukáša Cabalu Život v malinových horách.
Kurátorsky výstavu pripravil Boris Vaitovič.
Noemi Rácz je ilustrátorka, vyštudovala Pedagogickú fakultu UK a knižnú tvorbu a voľnú grafiku na VŠVU v Bratislave so študijnými pobytmi na akadémii v Poznani a na Thames Valley University v Londýne. Ilustrovala viac než tri desiatky detských kníh klasikov, okrem iného Oscara Wilda Šťastný princ a iné rozprávky (2015), ale aj súčasné autorky, napríklad Janu Bodnárovú a jej Dievčatko z veže (1999). Ilustrátorskú tvorbu Noemi Rácz predstavili na nominačných výstavách v BIB a Bibiana.
Csilla Dózsa je rozprávková ilustrátorka detských kníh z Komárna, kde žije, tvorí a venčí svojho psa Skippyho. Vyštudovala pedagógiu a už viac ako desať rokov vedie vlastné jazykové štúdio ako lektorka nemeckého jazyka. Ilustruje rozprávky slovenských a maďarských súčasných autorov, prevažne digitálne – ale najviac miluje vôňu farebných ceruziek. Narodila sa v znamení červenej pandy. Vo voľnom čase kreslí do svojich sketchbookov a zajačica Karolína Klementína z Malinových hôr je jej alterego.